21.06.2024
TECH Experience: Nowe Horyzonty Technologii

Nasi pracownicy Rafał Wentowski, Dariusz Zaborowski i Mateusz Grabowski mieli okazję wziąć udział w prestiżowym szkoleniu TECH Experience, zorganizowanym przez BMG Goworowski. Szkolenie to było wyjątkową okazją do poznania najnowocześniejszych technologii wspomagających kierowców.

 

DRIVING EXPERIENCE

Dynamiczny moduł szkolenia skoncentrował się na innowacyjnych systemach wsparcia kierowcy, oferowanych przez Mercedes-Benz Intelligent Drive. Uczestnicy mogli zapoznać się z systemami bezpieczeństwa czynnego i biernego, takimi jak PRE-SAFE oraz jego rozszerzenia (np. PRE-SAFE Impulse). Omówiono również tryby jazdy (Dynamic Select, ECO, Comfort, Sport+) oraz najnowszą generację napędu 4MATIC.

 

 

AUTONOMY EXPERIENCE

Moduł ten skupił się na systemach autonomicznego wsparcia w sytuacjach zagrożenia. Praktyczne działanie systemów stabilizacji (ESP) oraz hamowania awaryjnego (EBD i CPA) było kluczowym elementem tego segmentu. Ponadto, uczestnicy poznali systemy i funkcje ułatwiające codzienne użytkowanie samochodu oraz możliwości ich rozbudowy dzięki Dodatkom Cyfrowym oferowanym przez aplikację Mercedes me Store.

 

 

ROAD EXPERIENCE

Ten aktywny moduł pozwolił na praktyczne przetestowanie wszystkich kluczowych systemów wsparcia podczas jazdy po drogach publicznych. Szczególną uwagę poświęcono funkcji DRIVE PILOT oraz systemowi multimedialnemu MBUX, który oferuje szerokie możliwości, w tym platformę cyfrowej rozrywki premium – ZYNC.

 

 

Po intensywnym szkoleniu, Rafał Wentowski, Dariusz Zaborowski i Mateusz Grabowski wrócili z nową wiedzą i umiejętnościami, które z pewnością uczynią ich jeszcze lepszymi kierowcami.

Dziękujemy BMG Goworowski za zaproszenie na to niezwykle wartościowe szkolenie.

 

 

< powrót