10.08.2023
Caparol i możliwości kolorystyczne

WNĘTRZA JAK MALOWANE – MARKA CAPAROL I JEJ MOŻLIWOŚCI KOLORYSTYCZNE

Jeśli Twoim ścianom przydałoby się odświeżenie, prezentujemy trendy kolorystyczne w rozwiązaniach do wnętrz, jakie oferuje marka Caparol.

Niezawodne i uniwersalne palety barw to kolory nieba i ziemi. Ciepłe niuanse w odcieniach piasku, drewna i zgaszonej zieleni dominują dziś w nowoczesnych wnętrzach. Kolory ścian odgrywają elementarną rolę w projektowaniu przestrzeni życiowej we współczesnych czterech ścianach. Barwy potrafią optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie, a za pomocą pewnych niuansów, stworzyć określony nastrój.

 

Powłoka farby w niektórych kolorach jak biały lub żółty, a także w odcieniach pastelowych sprawia, że pomieszczenia wydają się jaśniejsze, bardziej przyjazne i zachęcające. Z kolei kolory pochodzące z palety ciemnoniebieskiej lub ciemnozielonej, mogą zabierać światło z wnętrza, jeśli wykorzystamy je na wszystkich ścianach. Aktualne trendy kolorystyczne we wnętrzach mogą połączyć nas z otaczającym światem.

 

Ważne, aby kombinacja kolorystyczna była dla nas komfortowa. Wachlarz zestawień kolorów jest bardzo szeroki. Pojawiają się zabawne kombinacje kolorów z jasnoniebieskimi i zielonymi tonami, często w połączeniu z odcieniem pomarańczowym lub fuksją. Celem jest wprowadzenie do wnętrza, wszystkich aspektów natury – zarówno ekspresyjnych, jak i stonowanych.

 

Spektakularny efekt osiągniesz z kolorem roku 2023 Caparol

Barwa roku 2023 Caparol, lekko miętowa zieleń Mountain Lake Green Malachit 55, doskonale odświeży wnętrza wnosząc powiew natury, który uwalnia wszelkie napięcia. Jasne kolory emanują spokojem i zachęcają do wyłączenia się, zgodnie z nurtem Japandi, łączącym elementy japońskie i skandynawskie.

W stylu Japandi, poza jasnymi odcieniami beżu, trendy kolorystyczne ścian w 2023 roku mają także ciemnoniebieskie odcienie. Tworzą wtedy głębię przestrzeni i choć niebieski to zimny kolor, kreuje przytulną atmosferę. Koncepcję kolorystyczną idealnie dopełni jasna lawenda, która nie zaburzy wewnętrznego dialogu i wykreuje spójny elegancki design. Jasny odcień fioletu emanuje spokojem, ale jednocześnie nadaje pomieszczeniom radosnego ducha optymizmu i dlatego jest idealnym kolorem by zneutralizować wewnętrzny zamęt, który odczuwa wielu z nas.

Kolory dedykowane współczesnym przestrzeniom mieszkalnym to zatem kolory natury, które inspirują i przekazują pozytywne poczucie spokoju i pogody ducha. Pozwól sobie na nieco swobody, skorzystaj z oferty farb do wnętrz i niezwykle szerokiej palety kolorów Caparol.

W ofercie farb do wnętrz marki Caparol znajdziesz farby różnego typu i o różnorodnych właściwościach. Na pewno znajdziesz wśród nich tą najbardziej właściwą dla siebie.

 

FARBY ELEWACYJNE CAPAROL I ICH NIEOGRANICZONA RÓŻNORODNOŚĆ

Elewacje określają funkcjonalne właściwości budynku, takie jak efektywność energetyczna, jakość projektu architektonicznego, zapewnienie warunków do zdrowego życia czy po prostu estetyka budynku. Szczególną wagę przykładamy do tego, aby powierzchnie elewacji zapewniały najlepsze efekty. Powłoki naprawdę potrafią wiele, z pomocą najlepszych technologii i rozwiązań Caparol.

 

Poznaj ich szeroką ofertę i przekonaj się, jak budynki zwiększają swoją wartość i poprawiają komfort życia ich mieszkańców:

 

PRAKTYCZNY WYBÓR

FARBY ELEWACYJNE ŁATWE W APLIKACJI, SZYBKIE I WYDAJNE

Wyselekcjonowane, najbardziej praktyczne farby elewacyjne w ofercie Caparol – szybkie i łatwe w malowaniu. Są to farby na podstawowe potrzeby; profesjonaliści mają do wyboru zarówno farbę silikatową, jak i dyspersyjną. Niekwestionowaną zaletą tych produktów jest oszczędność czasu i nakładu pracy. Można je aplikować zarówno na ścianach nieocieplonych, jak i na systemach ociepleń.

 • Łatwe w malowaniu.
 • Dające szybki efekt.
 • Oszczędzające czas i pieniądze.
 • Przyjazne dla środowiska.

Farby: AcrylFassadenfarbe, Sylitol Finish 130

 

 

WYSOKA ODPORNOŚĆ

FARBY ELEWACYJNE DŁUGO ZACHOWUJĄCE CZYSTOŚĆ

Rozwiązania odporne na działanie czynników atmosferycznych – kategoria trwałych farb elewacyjnych. Produkty są zoptymalizowane kosztowo pod kątem trwałego utrzymania elewacji w czystości. Ich niekwestionowaną zaletą jest ochrona elewacji przed brudem, deszczem i słońcem.

 • Odporne na działanie czynników atmosferycznych.
 • Na długo zachowujące walory estetyczne.
 • Przyjazne dla środowiska.

Farby: Amphibolin, Muresko, AmphiSilan – plus

 

 

PRZYJAZNY DOM

FARBY ELEWACYJNE, KOMFORTOWE W UŻYCIU I EKSPLOATACJI

Najtrwalsze farby elewacyjne w ofercie Caparol. Rozwiązania zapewniają komfort, bezpieczne użytkowanie oraz ekologiczność względem środowiska. Charakterystyczne dla tej grupy jest bezproblemowe malowanie, jak i późniejsza eksploatacja powłoki. Polecane szczególnie do stosowania na budynkach silniej eksponowanych na czynniki degradujące – sąsiedztwo wód lub zieleni, wyższe stężenie pyłów przemysłowych lub komunikacyjnych.

 • Zapewniające czyste i niezamakające elewacje.
 • Na długo zachowujące kolor i walory estetyczne.
 • Zapewniające długotrwałą skuteczność ochrony.

Farby: ThermoSan NQG, Sylitol NQG, CarboSol Fassadenfarbe Compact

 

 

DO ZADAŃ SPECJALNYCH

FARBY ELEWACYJNE POLECANE DO KONKRETNEGO ZADANIA LUB PROBLEMU

Oferta farb elewacyjnych do specjalnych zastosowań w celu uniknięcia lub rozwiązania konkretnych problemów. Kategoria farb elewacyjnych z potwierdzoną skutecznością. W tej ofercie znajdują się zarówno farby elastyczne do pokrywania rys i spękań, jak również farby do wyrównywania faktury czy jej zmiany.

 • Wyrównujące lub zmieniające fakturę ściany.
 • Elastyczne, do pokrywania rys.
 • Oszczędzające czas i pieniądze.

Farby: Cap-elast Phase 1, Cap-elast Phase 2, PermaSilan NQG, CoolProtect, Capadur Wetterschutzfarbe NQG

 

 

EFEKT DEKORACYJNY

FARBY ELEWACYJNE DO TWORZENIA EFEKTÓW DEKORACYJNYCH

W farbach używanych do tworzenia efektów dekoracyjnych wykorzystuje się unikatowe połączenie koloru, siły krycia oraz faktury, wszystko po to, aby stworzyć doskonały i niepowtarzalny efekt dekoracyjny. Zastosowanie takiego rozwiązania na całej ścianie elewacji lub jej fragmencie, potrafi znacznie odmienić powierzchnię i nadać jej indywidualnego charakteru. W tej kategorii znajdują się dekoracyjne lazury, farby z połyskiem metalicznym czy masy dekoracyjne.

 • Imitujące materiały naturalne.
 • Tworzące nowoczesne dekoracje o efekcie metalicznym.
 • Pozwalające na użycie wielu technik i narzędzi.
 • Umożliwiające nieograniczone możliwości kreacji.

Farby: Capadecor CapaGold, Capadecor CapaSIlber, Metallocryl Exterior, TopLasur NQG

 

 

Dowiedz się więcej:

Piotr Gębka

Kierownik Działu Handlowego

phone kom. 609 850 206

mail p.gebka@izobudmb.pl

 

 

lub odwiedź nas:

Somonino 83-314

ul. Dworcowa 3

 

 

 

 

< powrót