12.12.2023
Trendy w Budownictwie na Rok 2024

Ekologia i Technologia Idą w Parze

W branży budowlanej, podobnie jak w wielu innych sektorach, każdy rok przynosi innowacje i zmiany. Rok 2024 nie jest wyjątkiem, a jednym z najważniejszych trendów staje się budownictwo pasywne i ekologiczne. W Izobud Materiały Budowlane uważnie obserwujemy te zmiany i dostosowujemy naszą ofertę, aby sprostać nowym wymaganiom rynku.

 

Silikat: Innowacja w Materiałach Budowlanych

Jednym z przykładów nowoczesnych materiałów jest silikat – pustak produkowany z naturalnych składników takich jak wapno, piasek i woda, prasowany pod wysokim ciśnieniem. Dzięki wykorzystaniu surowców naturalnych, silikat jest w pełni poddawany recyklingowi, co czyni go idealnym wyborem dla ekologicznego budownictwa.

 

Ekologiczne Systemy Kominowe

Kolejnym krokiem w kierunku ekobudownictwa są systemy kominowe produkowane na bazie keramzytu i glinek, oferowane np. przez firmę Hoch. Te innowacyjne rozwiązania łączą w sobie wytrzymałość i ekologiczny charakter, będąc odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone materiały budowlane.

 

Blachy na Rąbek: Trend w Pokryciach Dachowych

Moda na domy w stylu „nowoczesnej stodoły” wpłynęła na popularność blach na rąbek. Te rozwinięte technologicznie pokrycia dachowe charakteryzują się rewelacyjną trwałością, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla świadomych ekologicznie inwestorów.

 

Pompy Ciepła i Rekuperacja: Serce Nowoczesnego Domu

Pompy ciepła od kilku lat dominują jako źródło ciepła w nowoczesnych domach. Dodatkowo, system rekuperacji staje się coraz bardziej popularny, zapewniając efektywny odzysk ciepła i filtrację powietrza dostającego się do wnętrz, a tym samym pozwala Klientowi cieszyć się większym zdrowiem i komfortem mieszkania.

 

Wełny Skalne: Ekologiczna Efektywność w Elewacjach

Na koniec warto wspomnieć o elewacjach – tutaj królują wełny skalne, rekomendowane przez firmę Rockwool. Są one nie tylko zdrowe dla mieszkańców, ale również przyczyniają się do zwiększenia efektywności energetycznej budynków. Duża ognioodporność wełny skalnej w połączeniu ze stabilnością kształtu to dobra ochrona Twojego domu.

 

 

W Izobud Materiały Budowlane zawsze staramy się być na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami, oferując naszym klientom produkty, które są nie tylko nowoczesne, ale również przyjazne dla środowiska.

Więcej informacji znajdziesz u naszych Doradców Handlowych!

 

 

Łukasz Hinc

Doradca Handlowy

phone kom. 691 992 098

mail l.hinc@izobudmb.pl

 

 

lub odwiedź nas:

svg+xml;base64,PHN2ZyB4bWxucz0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmciIHdpZHRoPSIxODAiIGhlaWdodD0iMzMiPjwvc3ZnPg==

Somonino 83-314

ul. Dworcowa 3

 

< powrót