30.01.2024
Właściwości termiczne czy akustyczne?

Porównanie materiałów budowlanych:

Beton Komórkowy, Porotherm i Silka

Kiedy marzenia o własnym domu zaczynają nabierać realnych kształtów, jednym z kluczowych aspektów, na które zwracamy uwagę, jest dążenie do ciszy i spokoju, które tak często zakłóca przez nasilający się ruch uliczny. Decydując o materiałach budowlanych, stoimy przed ważnym wyborem: czy priorytetem jest dla nas komfort akustyczny, czy może właściwości termiczne pustaka?

Rynek budowlany oferuje różnorodne opcje, z których najpopularniejsze to pustak z gazobetonu, Porotherm oraz Silka. Każdy z nich posiada swoje unikalne właściwości, które warto rozważyć, aby nasz przyszły dom stał się oazą spokoju, odpowiadającą na wszystkie nasze potrzeby.

 

BETON KOMÓRKOWY

Beton komórkowy jest ceniony za swoje właściwości termiczne. Jego struktura, charakteryzująca się mniejszą gęstością, sprzyja lepszej izolacji cieplnej. Jest to materiał, który może być rozważany w kontekście projektów, gdzie priorytetem jest efektywność energetyczna.

 

POROTHERM

Porotherm, z kolei, łączy w sobie dobre właściwości termiczne z niską nasiąkliwością. Jest to opcja, którą warto rozważyć w projektach, gdzie kluczowe jest połączenie izolacji cieplnej z innymi aspektami konstrukcyjnymi.

 

SILKA

Silka, dzięki swojej wyższej gęstości, jest materiałem, który wyróżnia się właściwościami akustycznymi. Może być idealnym wyborem w projektach, gdzie istotne jest zminimalizowanie przenikania dźwięków z zewnątrz.

 

Warto również zwrócić uwagę na to, jak materiały te wpływają na akustykę wewnątrz budynków. W dużych pomieszczeniach, takich jak salony, różnice w właściwościach akustycznych materiałów mogą wpływać na odbiór dźwięków i ogólne wrażenia z przebywania w przestrzeni.

 

Zdecyduj co jest dla Ciebie najważniejsze:

Podczas wyboru materiału budowlanego, inwestorzy powinni rozważyć wiele czynników, takich jak izolacyjność termiczna, właściwości akustyczne, a także inne aspekty, które wpłyną na komfort i funkcjonalność przyszłego domu. Każdy z tych materiałów ma swoje unikalne cechy, które mogą być odpowiednie dla różnych potrzeb i wymagań projektowych.

 

Jakie wybrać na Twoją budowę?

Zapytaj naszego Doradcę Handlowego!

Łukasz Hinc

Doradca Handlowy

phone691 992 098

mail l.hinc@izobudmb.pl

 

 

lub odwiedź nas:

svg+xml;base64,PHN2ZyB4bWxucz0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmciIHdpZHRoPSIxODAiIGhlaWdodD0iMzMiPjwvc3ZnPg==

Somonino 83-314

ul. Dworcowa 3

< powrót