Fundamenty

OFERTA

Fundamenty

W ofercie naszej hurtowni znajdziesz wszystko, co potrzebne do budowy fundamentów Twojego wymarzonego domu. Przygotowaliśmy dla Ciebie najwyższej jakości beton i zbrojenia, dzięki którym fundamenty będą solidne i trwałe.

Materiały niezbędne do budowy fundamentów

Fundamenty buduje się przede wszystkim z betonu i zbrojeń. Nierzadko wykorzystuje się także elementy, które pozwalają murować na ławach ściany fundamentowe. Ławy najczęściej wykonywane są z betonu klasy C12/15 lub C16/20. Płyty natomiast budowane są z betonu minimum klasy C20/25. Warto pamiętać, że beton na płyty trzeba zamówić w wytwórni. W naszej ofercie znajdziesz jednak gotowe mieszanki do przygotowania w betoniarce, które możesz wykorzystać jako budulec ław, ważne jest jednak, aby składniki były precyzyjnie dozowane. Nasi pracownicy pokierują Cię, jak zrobić to prawidłowo.

Zbrojenie fundamentów

Do zbrojenia ław fundamentowych najczęściej używa się prętów stalowych o średnicy 12 milimetrów. Układane górą i dołem pozwalają osiągnąć pożądaną wytrzymałość i solidność ław. Pręty stalowe 12mm łączy się ze sobą pętlami z prętów o średnicy 6mm, nazywanych strzemionami. Płyty fundamentowe, których wysokość zazwyczaj jest jednakowa w całym przekroju, łączy się przy pomocy zbrojenia krzyżowego (na dole i na górze płyty). Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie stalowych siatek zamiast prętów. Można także zbroić fundamenty tak zwanym zbrojeniem rozproszonym, które polega na dodanie do mieszanki betonowej włókien stalowych lub z tworzywa sztucznego.

Producenci z naszej oferty:
Napisz lub zadzwoń: