OFERTA

Kominy

Jeśli potrzebujesz materiałów do wybudowania komina, u nas znajdziesz wszystko to, co będzie Ci potrzebne. Oferujemy cegły, pustaki, klinkiery i wiele innych materiałów niezbędnych do budowy solidnych kominów. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszej hurtowni budowlanej - nasi pracownicy doradzą Ci w wyborze odpowiednich produktów.

Z czego wybudować komin?

Kominy, w zależności od rodzaju, budowane są na różne sposoby, jednak zasady ich murowania od lat są takie same. Przy pomocy cegły możesz wybudować przewód dymowy, spalinowy i wentylacyjny. Do ich murowania używa się cegieł o niskiej nasiąkliwości. Warto także pamiętać, że muszą być wyjątkowo wytrzymałe, jak na przykład cegły ceramiczne pełne klasy 10 lub 15. Jeśli chodzi o część komina, która wystaje ponad dach, jako budulec najlepsza będzie cegła klinkierowa. Może być zaimpregnowana preparatem, który pozwala na osiągnięcie niższej nasiąkliwości, lub z powierzchnią szkliwioną. Do budowy kominów nigdy nie stosuje się cegły dziurawki, ponieważ posiada sporą nasiąkliwość i nie gwarantuje odporności na zawilgocenie. Jeśli chodzi o kominy wentylacyjne, najlepiej wykorzystać cegłę silikatową.

Jak przebiega budowa komina?

Po pierwsze należy wybrać odpowiednie materiały. Nasi pracownicy chętnie Ci w tym pomogą. Budowa komina to niełatwe zadanie, więc najlepiej zlecić je profesjonalistom. Fundamenty komina muruje się z cegieł pełnych, a nierzadko także z betonu klasy C8/10. Trzon komina musi być wybudowany z cegieł pełnych połączonych odpowiednią zaprawą, najlepiej gotową, która zapewni jednorodność spoin. Minimalne wymiary komina to 14x14 centymetrów, a odstępy między przewodami kominowymi 12 centymetrów (szerokość jednej cegły). Czapkę komina buduje się z betonowej płyty. Wybierając materiały do budowy komina należy zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów i komponentów.

Producenci z naszej oferty:
Napisz lub zadzwoń: