Płyty drewnopochodne

OFERTA

Płyty drewnopochodne

Drewno to jeden z najstarszych, a także najbardziej znanych materiałów budowlanych. Doskonale nadaje się nie tylko do wytwarzania elementów konstrukcyjnych, ale również jako materiał przydatny przy wykańczaniu wnętrz. Płyty drewnopochodne to nie tylko pomysł na wykończenie domu, ale także na jego budowę.

Rodzaje płyt drewnopochodnych

W naszej ofercie znajdziesz szereg płyt drewnopochodnych, które różnią się od siebie sposobem obróbki i rodzajem zastosowanego surowca, a także metodą ich wytwarzania. Najpopularniejszym rodzajem płyt są płyty sklejki, wiórowe, paździerzowe i pilśniowe, jednak możesz u nas zaopatrzyć się także w płyty wiórowo-cementowe, OSB i płyty wiórowo-paździerzowe. Poniżej przedstawimy charakterystykę płyt sklejek i płyt wiórowych.

Płyty ze sklejki

Tego typu płyty są materiałem kompozytowym. Wytwarzane są poprzez klejenie cienkich warstw drewna, które nazywane są fornirem. Fornir ma grubość do 3mm. W zależności od grubości poszczególnych warstw można wyróżnić dwa rodzaje sklejki: cienkowarstwową i grubowarstwową. Do produkcji płyt ze sklejki używa się gatunków drewna takich jak buk, olcha, brzoza, sosna, a także drewna pochodzącego z drzew egzotycznych. Liczba zastosowanych warstw drewna w płycie odpowiada za jej wytrzymałość i sprężystość.

Płyty wiórowe

Płyty wiórowe powstają z wiórów drzewnych, które łączy się ze sobą za pomocą klejów syntetycznych. Do produkcji niezbędna jest podwyższona temperatura i odpowiednie ciśnienie. Płyty wiórowe występują w kilku rodzajach z uwagi na swoją powierzchnię. Może być ona szlifowana, pokryta laminatem, lakierem do drewna lub oklejana fornirem. Najpowszechniejsze zastosowanie płyt wiórowych to przemysł meblarski, ale wykorzystywane są także przy wykończeniach i dekoracji wnętrz.

Producenci z naszej oferty:
Napisz lub zadzwoń: