Stal i elementy stalowe

OFERTA

Stal budowlana z pomorskiego

Dla naszych klientów przygotowaliśmy bogatą ofertę elementów stalowych niezbędnych do budowy różnego rodzaju konstrukcji. Stal zbrojeniowa to materiał, z którego nie można zrezygnować podczas wznoszenia każdego budynku. Zapewnia stabilność i niweluje ryzyko zawalenia się budowli. Prętami zbrojeniowymi można wzmocnić beton (to połączenie nazywane jest żelbetem), dzięki czemu staje się on wyjątkowo odporny na działanie obciążeń statycznych i dynamicznych. Stal zbrojeniowa najczęściej wykorzystywana jest do wzmacniania betonu na placach budowy. Prętami ze stali najczęściej zbroi się nadproża, ściany, tarasy, wieńce, schody, stropy, podciągi i ławy fundamentowe.

Charakterystyka stali zbrojeniowej

Decydując się na użycie stali zbrojeniowej, warto dobrać odpowiedni jej rodzaj do funkcji, jaką ma pełnić. W tym pomoże Ci konstruktor z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi. Czym charakteryzuje się stal zbrojeniowa? Przede wszystkim musi wykazywać takie parametry, które pozwolą uniknąć awarii i katastrof budowlanych. W naszej hurtowni stali budowlanej w pomorskim znajdziesz pięć podstawowych jej klas:

  • A-O
  • A-I
  • A-II
  • A-III
  • A-IIIN.

Podczas wykonywania pomocniczych elementów zbrojenia, wykorzystuje się stal klasy A-O i A-I, która charakteryzuje się niską twardością, dzięki czemu podatna jest na kształtowanie. Stalowe pręty tych właśnie klas wyróżniają się gładkością (inaczej niż w przypadku twardszych odpowiedników). Stal klas A-II i A-III cechuje się większą wytrzymałością, a jej pręty są żebrowane. Najczęściej stosowane są do realizacji zbrojeń nośnych oraz zbrojeń głównych konstrukcji budowlanych. Najtwardszą i najbardziej wytrzymałą stalą, z której produkuje się pręty zbrojeniowe, jest klasa A-IIIN.

Producenci z naszej oferty:
Napisz lub zadzwoń: